Stoyan

Снітинський Володимир Васильович

доктор біологічних наук, академік Національної академії аграрних наук України, професор, дійсний член Академії вищої освіти України, член Нью-Йоркської академії наук, заслужений діяч науки і техніки України

 

 

 

 

Народився 10 лютого 1948 р. на Тернопільщині.
В 1972 р.закінчив Львівський зооветеринарний інституту (нині Національний університет ветеринарної медицини і біотехнологій ім. С. Гжицького), через рік вступив до аспірантури.
В 1976 р. захистив кандидатську дисертацію.
З 1978 р. молодший науковий співробітник лабораторії вікової фізіології і біохімії Українського НДІ фізіології і біохімії сільськогосподарських тварин.
У 1980–1988 рр. Володимир Васильович — старший науковий співробітник лабораторії вікової фізіології і біохімії
У 1988–1993 рр. завідувач лабораторії нейрогуморальної регуляції.
У 1989 р. захистив докторську дисертацію.
Впродовж 1993–1998 рр. працював директором Інституту фізіології і біохімії сільськогосподарських тварин УААН та Інституту землеробства і біології тварин УААН.
З 1998 р. ректор Львівського державного аграрного університету.
Наукова діяльність.
Вивчення впливу ензимів та біологічно активних речовин (вітамінів, мінералів, гормонів) на продуктивність сільськогосподарських тварин і птиці, розробка наукових підходів підвищення продуктивності тварин та покращення якості продукції, наукових основ сталого розвитку тваринництва на основі еколого-економічних засад.
Надбанням наукової школи академіка НААН В. В. Снітинського є 5 докторів та понад 30 кандидатів наук.
Член Спеціалізованих із захисту дисертацій, член Експертної комісії у Комітеті з державних премій України в галузі науки і технологій, заступник голови Державного західного наукового центру НАНУ і Міністерства освіти і науки України, член центральних рад Українського біохімічного та фізіологічного товариств.
Автор понад 600 друкованих праць (зокрема 6 монографій).
Нагороди — орден «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів, Почесна грамота Верховної Ради України, ордени Св. Архістратига Михаїла, Св. Андрія Первозванного, Св. Володимира Великого, Св. Юрія Переможця, Св. Кирила і Мефодія та Висока відзнака Папи Римського Бенедикта ХVI.