Holovach

Дроник Григорій Васильович

доктор біологічних наук, професор, академік УААН
заступник директора інституту з наукової роботи у 1989–1994 рр.

 


Професор Г. В. Дроник є визнаним вченим-фізіологом, досвідченим організатором науки, брав активну участь у науково-педагогічній роботі та підготовці наукових кадрів і спеціалістів тваринницького профілю в Інституті. Його багаторічна наукова робота пов’язана з вивченням фізіологічних закономірностей лактації у корів та розробкою ефективних способів підвищення їх молочної продуктивності. В Українському науково-дослідному інституті фізіології та біохімії тварин працював з 1975 по 1994 рр.
Народився Г. В. Дроник 7 січня 1951 р. в с. Шипинці Кіцманського району Чернівецької області. У 1975 р. закінчив ветеринарний факультет Львівського зооветеринарного інституту.
З 1975 по 1978 рр. навчався в аспірантурі з відривом від виробництва у лабораторії білка і амінокислот Українського науково-дослідного інституту фізіології і біохімії с.-г. тварин, науковий керівник — П. З. Лагодюк. Після закінчення аспірантури працював молодшим науковим і старшим науковим співробітників лабораторії білка і амінокислот і лабораторії фізіології лактації. З 1989 по 1994 рр. був заступником директора Інституту з наукової роботи, а з 1994 по 1995 рр. — завідувачем лабораторії живлення корів і регуляції молокоутворення.
Докторську дисертацію на тему «Гормональна регуляція лактогенезу та лактопоезу у жуйних тварин» за спеціальністю «фізіологія людини і тварин» захистив у 1994 р.
Слід відзначити, що д. б. н. Г. В. Дроник проявив себе в Інституті досвідченим керівником і організатором науково-дослідних робіт. Він вивчав фізіологічні закономірності лактації корів, розробив способи підвищення молочної продуктивності тварин. Зокрема, теоретично обгрунтував і апробував високоефективні методи гормонального виклику лактації у телиць і ялових нелактуючих корів.
Професор Г. В. Дроник, працюючи директором Буковинського інституту АПВ, не пориває зв’язків з інститутом. Він бере активну участь у підготовці наукових кадрів, є членом редакційної колегії журналу «Біологія тварин», членом спеціалізованої вченої ради Інституту біології тварин УААН. У 2007 р. його обрано дійсним членом (академіком) Української академії аграрних наук.

НОВИНИ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

НАУКОВИЙ  ЖУРНАЛ  "БІОЛОГІЯ ТВАРИН"

                                                                   logo

MON

Scopus logo

WebOfScience

Springer

gslogo

ScienceDirect

  

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

РЕЄСТРАЦІЯ

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

СТЕНДОВІ ДОПОВІДІ

АРХІВ КОНФЕРЕНЦІЙ